Kablosuz Ağ Şifresi Nasıl Öğrenilir? (WirelessKeyView Programı)

3.491 Hit

wirelesskeyview

Wireless modemlerin, wireless ağların kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte bu ağları dışarıdan erişime kapatmak da bir gereklilik haline geldi. Çünkü korumasız bir kablosuz ağa isteyen herhangi biri girebilir, ve rahatlıkla interenette kullandığımız şifreleri çalabilir.

Ancak wireless ağa koyduğumuz şifreyi zaman geçtikçe unutabiliyoruz. Sonra şifre lazım olduğu zaman şifreyi bilmediğimizden dolayı modemi resetlemek zorunda kalıyoruz. Bu sorunu WirelessKeyView programı ile rahatlıkla çözebilirsiniz. Bu program bilgisayarda kayıtlı olan wireless ağ şifrelerinin hepsini gösteriyor. Böylelikle wireless şifresini unuttuğunuz zaman kolayca öğrenebilirsiniz. Program Windows XP ve Windows Vista altında çalışıyor.

Ayrıca şunu söylemekte yarar var ki; bu program, komşunuzun veya karşı binadaki  herhangi bir kablosuz internet bağlantısını kaçak olarak para vermeden kullanmanız için değildir. Bu progamla bunu yapamazsınız. Bu program sadece bilgisayarınızda kayıtlı olan ve unutmuş olduğunuz şifreyi size gösterecektir. Msn şifreniz mail şifreniz ,pin kodunuz ,o bu derken Aklınızda sürü ile şifre vardır.D oğal olarak unutabilirsiniz. İşte bu program da Wireless şifrenizi size hatırlatan gösteren bir programdır

Peki bunu nasıl sağlıyor? Nasıl oluyor da unuttuğum parolayı bana gösteriyor?
WirelessKeyView bilgisayarınızda daha önce girilmiş ve kayıtlı olan, WEP veya WPA protokollerine ait kablosuz ağ bağlantısı anahtarlarını, yani parolalarını Windows XP’nin “Wireless Zero Configuration” servisinden veya Windows Vista kullanıyorsanız “WLAN AutoConfig” servisinde okuyarak size gösterir.

Description

WirelessKeyView recovers all wireless network security keys/passwords (WEP/WPA) stored in your computer by the ‘Wireless Zero Configuration’ service of Windows XP and by the ‘WLAN AutoConfig’ service of Windows Vista. It allows you to easily save all keys to text/html/xml file, or copy a single key to the clipboard.

DOWNLOAD:
WirelessKeyView

Alternatif:
WirelessKeyView